Som pacientSom klientNemocnicaInfošnopky

Mali by sme s naším dieťatkom absolvovať kurz detského plávania?

 
dátum publikovania: 07.03.2018

Plávanie pre deti nie je plávaním v pravom zmysle slova. Cieľom dojčenského plávania je, aby si detičky zvykli na vodu, nepodľahli panike, až sa ponoria, tešili sa do nej a zároveň aj pred ňou získali rešpekt. Učíme ich základným plaveckým polohám, ktoré sú dôležité pre neskoršie, už skutočné plávanie.

Po zdravotnej stránke sú kurzy plávania odporúčané aj detskými lekármi. Plávať môžu aj deti s postihnutím (napr. hypermobilné detičky). Vedeli ste, že plávanie podporuje psychomotorický rozvoj dieťaťa? Čo sa týka fyzickej stránky, pobyt v bazéne priaznivo pôsobí na posilnenie, premasírovanie a spevnenie detského svalstva, správne držanie tela, zlepšuje krvný obeh dieťatka, vďaka práci s dychom mu zvyšuje kapacitu pľúc a tým aj kondíciu. Otužovanie vo vode a následný pobyt v saune pozitívne vplývajú na imunitný systém bábätiek a deti sú tak odolnejšie voči chorobám.

Plávanie v bazéne
podporuje aj duševný vývin detí. Vďaka riekankám a pesničkám učíme detičky prežívať príjemné a rytmické zvuky. Za prítomnosti ďalších bábätiek sa u dieťaťa rozvíja aj sociálne správanie v detskom kolektíve.

Naše kurzy plávania sú vedené hravou formou – deti k ničomu nenútime. Snažíme sa docieliť, aby mali z činností vo vode radosť a aby sa do nej radi vracali. Okrem hry a zábavy je pre nás prvoradá hlavne bezpečnosť Vášho dieťatka, na ktorú dozerajú naši špeciálne školení cvičitelia – kvalifikovaní fyzioterapeuti.
Súvisiace odkazy: plávanie pre deti, kurzy alebo hľadajte viac plávanie pre deti, kurzy
Objednanie na plávanie pre deti - Objednanie na plávanie pre deti

Objednanie na plávanie pre deti

Plávanie pre deti - počas pracovných dní a víkendové plávanie pre deti ...

Plávanie pre deti - Hydrokinezioterapia na podporu zdravého vývinu

Plávanie pre deti

ŠNOP na základe dlhoročných skúseností  ponúka rodičom  plávanie detí počas víkendov aj počas pracovných dní.  Všetky kurzy sú vedené fyzioterapeutmi so znalosťami v problematike správneho vývinu dieťaťa. Kurzy prebiehajú v bazéne (hĺbka 1, 45 m),   v bazéne prebieha  kontinuálna ... ... odbor hygieny. Vyberte si jednu z možností plávania pre Vaše dieťa a prihláste svoje dieťa. ...

Príspevok na kurz plávania pre deti pre poistencov poisťovne Union

Príspevok na kurz plávania pre deti pre poistencov poisťovne Union

Plávanie dojčiat a batoliat má veľmi pozitívny vplyv na zdravý, ... ... psychomotorický, vývoj, ako aj na imunitu detí.   Posťovňa Union si pre svojich poistencov pripravila akciu a pre deti do 18 mesiacov poskytuje 30€ príspevok.   Na kurz plávania pre deti sa môžete ešte prihlásiť aj v tomto roku. Máme voľné miesta v kurze plávania pre deti počas týždňa. Viac informácií nájdete na webovej ...