Centrum zdravia »
Otvorené
07:00 - 20:00
Napíšte nám
objednavanie@snop.sk

Centrum skoliotického pacienta

Krivý chrbát, zlé držanie tela, skolióza je spolu s plochonožím spravidla prvou príčinou návštevy ortopéda v detskom veku. Rodič začne ešte pred špecializovaným vyšetrením pátrať, hľadať a snaží sa pre svoje dieťa spraviť to najlepšie. Hľadá u známych, po internete, skúma všetky možné aj nemožné informačné kanále s jediným cieľom, spraviť pre svoje dieťa maximum. Rodič potrebuje pomoc a usmernenie. Preto Vám ponúkame naše - rokmi a skúsenosťami - overené poznatky a postupy v konzervatívnej liečby skoliózy na jednom mieste, aby ste sa v danej problematike mohli zorientovať, spraviť si prehľad o liečbe a ceste, čo vás čaká. Je to pohľad nášho pracoviska, vďaka našim učiteľom a predchodcom tu vznikol mladý dynamický tím, ktorý Vám individuálne zhodnotí situáciu a naplánuje liečbu lege artis...

Chrbtica predstavuje spojnicu celého tela - spája hlavu, horné a dolné končatiny. Jej jednotlivé časti sú prispôsobené na rôznu funkciu. Normálny tvar chrbtice umožňuje uvoľnený postoj pri minimálnej záťaži posturálneho svalstva. Zmena tvaru spôsobí preťaženie jednotlivých segmentov a následne je príčinou rôznych klinických ťažkostí.

Liečba skolióz (najmä idiopatickej) je proces mimoriadne náročný, dlhodobý. Je to proces multidisciplinárny - stretáva sa v ňom ortopéd, ortopedický protetik, ortopedický technik, tím rehabilitačných pracovníkov, nesmieme však zabudnúť na rodinu a okolie pacienta a kľúčovú rolu „hrá sám pacient“.

Na našej stránke Vám chceme poskytnúť komplexný pohľad na súčasné možnosti ortézoterapie skolióz, podeliť sa o svoje skúsenosti s liečbou deformít chrbtice, s dôrazom na komplexnú konzervatívnu liečbu skolióz.

Tešíme sa, že táto naša snaha a možno spoločná cesta liečbou prinesie to vytúžené ovocie...

S úctou

MUDr. Martin Polóni
 

Galéria

Špecializované centrá