Centrum zdravia »
Otvorené
07:00 - 20:00
Napíšte nám
objednavanie@snop.sk

RTG pracovisko

Objednajte sa
Miestnosť
2. posch., dvere č. B 217
Lekár a odborný zástupca
MUDr. Beata Dimová
Rádiologický asistent
Mgr. Simona Mazáňová, Zuzana Janotková
Obedňajšia prestávka
12:00 - 12:30
Ordinačné hodiny:
Pondelok
07:30 - 16:30
Utorok
07:30 - 16:30
Streda
08:00 - 15:00
Štvrtok
08:00 - 15:00
 Piatok
08:00 - 15:00

Naše RTG pracovisko je vybavené plne digitálnym skiagrafickým prístrojom.  Priama digitalizácia nám pomáha skvalitniť diagnostické možnosti nemocnice. Umožnila nám vyhotovovať špeciálne RTG projekcie, ako aj snímky dlhých formátov chrbtice a dolných končatín pomocou stitchingu. 

Stitching
- ide o metódu spájania röntgenových snímok, ktorá dokáže zobraziť oblasť  až do 180 cm.
Je veľmi dôležitá pri diagnostike skoliózy alebo zobrazení celých dolných končatín. Pretože tieto predmety záujmu presahujú maximálnu veľkosť aktívnej plochy detektora na záznam vybranej oblasti, je potrebné spojiť dve až štyri röntgenové snímky.
Metóda spájania je plne automatizovaná bez potreby akýchkoľvek manuálnych zásahov počas expozície. Systém plne automaticky spolupracuje obraz medzi Rtg lampou a detektorom. Táto metóda si vyžaduje, aby pacient zostal po celý čas v pokoji a bez pohybu. Pomocou svetelného lúča a detektora sa najskôr nastaví stred zobrazovanej oblasti  a následne sa rtg lampa skláňa do požadovaného uhla kaudálne a ohraničí sa horná hranica zobrazovanej oblasti.
Systém automaticky určí podľa veľkosti zobrazovanej plochy počet expozícií, ktoré sú po odsnímkovaní spojené do výsledného súvislého obrazu. Najčastejšie sa stitching využíva na zobrazenie celej chrbtice v stoji v AP a bočnej projekcii a na zobrazenie celých dolných končatín od panvy až po členky.

Výhodou nového digitalizovaného RTG prístroja je presnejšia diagnostika, jednotlivé snímky majú totiž oproti starším typom prístrojov vyššiu kvalitu vďaka väčšiemu rozlíšeniu.
Vďaka modernému RTG prístroju, tiež dokážeme získať výsledky s použitím nižšej dávky žiarenia. Tým menej zaťažujeme organizmus pacienta.

Ponúkame:

  • základné RTG vyšetrenia skeletu a pľúc,
  • špeciálne projekcie skeletu,
  • dlhé snímky celej chrbtice a celých dolných končatín.

RTG vyšetrenia realizujeme len pre pacientov s kompletne vyplnenou RTG žiadankou na základe ordinácie lekára ŠNOP.


Upozornenie: 

v prípade, že si potrebujete zobrať RTG snímky na iné odborné pracovisko, prosím ohláste sa na RTG pracovisku, RTG snímky Vám budú napálené na CD po uhradení poplatku na recepcii. Cena za vyhotovenie CD so snímkom je 3 €.
 

Personál