Centrum zdravia »
Otvorené
07:00 - 20:00
Napíšte nám
objednavanie@snop.sk

Centrum pre pacientov po amputácii


V našej nemocnici si uvedomujeme, že amputácia končatiny je vážnym zásahom  do ďalšieho života každého pacienta a jeho rodiny. Po amputácii sa pacient ocitne v úplne novej situácii, prichádzajú problémy, ktoré si často nevie riešiť sám a potrebuje pomoc.

Naša nemocnica je Vám schopná pomôcť komplexne, pretože na jednom mieste Vám vieme ponúknúť starostlivosť lekárom, sestrou, fyzioterapeutom, masérom a ortopedickým technikom.

Prvou voľbou môže byť návšteva ambulancie, kde Vám prvotné informácie podá lekár a sestra. 

Ako sa k nám dostanete ?

Pre pacientov po amputácii máme vyhradené ordinačné hodiny v ortopedicko - protetickej ambulancii v piatok od 8,00 do 12,00 hod. V prípade potreby sa dá dohodnúť aj iný deň (termín je potrebné dohodnúť vopred).
Pred prvou návštevou je potrebné si dohodnúť termín vopred na telefónnom čísle 02/50 116 218. Volať môžete každý pracovný deň v čase od 12,30 do 15,00 hod. alebo poslať e-mail na objednavanie@snop.sk.
Termín každej ďalšej návštevy je potrebné mať vopred dohodnutý v ambulancii.

Ambulancia

 

 

Galéria

Špecializované centrá

Ohlasy klientov

Už niekoľko týždňov mám to potešenie stretávať sa Vašimi kolegami

Už niekoľko týždňov mám to potešenie stretávať sa Vašimi kolegami a aj s Vami osobne v ŠNOP a neustále nadobúdam intenzívnejší pocit o ktorý sa chcem podeliť.

Najprv musím povedať, že z duše neznášam nemocnice a pobyt v nich vyvoláva vo mne psychickú traumu. Žiaľ, musel som to absolvovať vo viacerých nemocniciach na Slovensku a všade som mal pocit čiarového kódu. Zaniklo tam, že aj paciet je človek a nie len bezmocné číslo, ktoré stále niečím otravuje. Nie som kompetentný súdiť ale, myslím si, že aj toto je jedna z príčin môjho súčasného stavu.

V podobnom rozpoložení som sa vybral do ŠNOP. Prvý kontakt so setričkami a najmä lekárkou, ktorá ma prijímala, sa mi javil ako zázrak. Zrazu som vôbec nemal pocit že svojimi otázkami (často naivnými) niekoho otravujem v jeho práci. Prvý balzam na dušu.

Zvlášť sa chcem poďakovať sestričkám, ktoré sa starajú o sanitárne práce. Pri mojom fyzickom obmedzení som bol na nich odkázaný. Druhý balzam na dušu.

Takto by som mohol pokračovať ďalej ale nechcem z toho robiť román. Celý tím na lôžkovom oddelení – a tiež každý s kým som mal v ŠNOP to potešenie sa stretnúť -  môže slúžiť ako benchmarking slovenského zdravorníctva.

Keď už hovorím o balzame na dušu musím spomenúť aj partiu z rehabilitácie. Už počas pobytu na lôžkovom oddelení, ako aj teraz keď pokračujem ambulantne, sú mojim veľkým zdrojom nádeje. Človek v situácii keď si myslí, že život už nemá zmysel nemôže dostať viac.

Takže aj keď z duše neznášam nemocnice, ŠNOP je jediná kde sa rád vrátim. Pre ten balzam na dušu.


Ďakujem

K. H.

Už v priebehu prvých dní hospitalizácie mi na ŠNOP dokázali vyhotoviť skvelú protézu, ktorá je spoľahlivá, plne funkčná a hneď som na nej začal chodiť a cvičiť

V auguste 2014 som po prekonaní osteomyelitídy a niekoľkomesačných pobytoch v nemocniciach musel podstúpiť amputáciu pravej nohy nad kolenom.

Po rekonvalescencii som na odporúčanie ošetrujúceho chirurga oslovil istú protetickú firmu v Bratislave so žiadosťou o vyhotovenie protézy. Táto firma mi vyhotovila navykaciu protézu a následne aj prvú definitívnu protézu. S protézou som však vôbec nemohol chodiť- nesedela na nohe, otáčala sa pri chôdzi, bola neovládateľná. S odstupom čase som presvedčený, že protéza bola vyhotovená úplne neodborne !  Protetik predmetnej firmy  niekoľkokrát protézu upravoval rôznymi „ amatérskymi zásahmi“ –lepením, použitím suchého zipsu, vymieňaním zámku... nič však nepomohlo, protéza sa pri chôdzi stále otáčala, nedosadala, pri chôdzi som mal pocit neistoty a strachu z pádu.  Miesto nácviku chôdze som pol roka strávil na vozíčku a niekoľkokrát som reklamoval protézu, ktorá bola stále úplne nefunkčná!  Protetická firma síce reklamácie uznávala, ale jej pracovníci jednoducho neboli odborne spôsobilí a nedokázali vyhotoviť použiteľnú, funkčnú protézu.

Vzhľadom na tieto veľmi zlé skúsenosti som sa nakoniec rozhodol hľadať pomoc v ŠNOP na Záhradníckej ulici v Bratislave.

Po precíznom ortopedickom vyšetrení s citlivým, ľudským prístupom ma objednali na týždňovú hospitalizáciu vo februári 2016. Ako architekt som bol veľmi príjemne prekvapený prostredím nemocnice, jeho útulným a funkčným interiérom izieb a prevádzkových priestorov, ktorý priaznivo ovplyvňuje pohodu pacientov.

V priebehu svojho pobytu som mal možnosť posúdiť odbornú starostlivosť lekárov, fyzioterapeutov a protetikov, ktorá je na vysokej odbornej úrovni , najmä v  porovnaní s protetickou firmou, s ktorou som mal predchádzajúcu zlú skúsenosť.

Už v priebehu prvých dní hospitalizácie mi na ŠNOP dokázali vyhotoviť skvelú protézu, ktorá je spoľahlivá, plne funkčná a hneď som na nej začal chodiť a cvičiť. Fyzioterapeutická starostlivosť je zabezpečená kvalifikovaným personálom na nadštandardnej úrovni, s výborným priestorovým a technickým vybavením / telocvičňa, bazén/.  Výhodou je, že pacient môže pokračovať v rehabilitáciach i ambulantne. Výnimočná skupina zamestnancov sú protetici, ktorí svojou vysokou odbornosťou a zručnosťou pri výrobe protéz, korzetov a iných pomôcok umožňujú pacientom plnohodnotný návrat do života. Pri zhotovovaní protéz uplatňujú najmodernejšie technické postupy a materiály, pracujú precízne a vysoko odborne. K pacientom pristupujú s veľkou citlivosťou, akceptujú ich špecifické potreby.

Komplexná starostlivosť o pacientov je koordinovaná kompetentným, vysoko odborným vedením nemocnice a celým tímom skvelých špecializovaných lekárov.

V apríli 2016 som absolvoval ďalší týždenný rehabilitačný pobyt, na ktorom som s pomocou lekárov a fyzioterapeutov precvičoval chôdzu, absolvoval som rôzne cvičenia s použitím rehabilitačných pomôcok a dostal  som tak možnosť znova zlepšiť svoj zdravotný stav a schopnosť chôdze s protézou.

ŠNOP je nemocnica  špecializovaná  na ortopedické problémy, ktorá sa jednoznačne vymyká spomedzi tzv. štandardných nemocníc svojím skvelým odborným a zároveň veľmi ľudským prístupom k pacientom, vynikajúcimi odborníkmi - lekármi, protetikmi, fyzioterapeutmi , svojím výborným manažmentom a ústretovosťou k pacientom.

Na ŠNOP som prišiel sediac na vozíku a odchádzal som po týždni chôdzou s francúzskymi barlami !

Ďakujem za novú šancu vo svojom živote celému vedeniu nemocnice, skvelým lekárom, fyzioterapeutom, protetikom a ostatnému personálu !

A.S.