Partner pre Váš pohybový aparát

Liečebné masáže

Klasická masáž

Klasická masáž predstavuje systém hmatov, ktoré majú liečebné zameranie. Cieľom je priaznivo ovplyvniť chorobný proces a ním vyvolané zmeny, prípadne predchádzať vzniku chorôb. Aplikuje sa najmä pri pohybových ochoreniach. Pozostáva z rôznych trecích, hnetacích, trepacích a vibračných hmatov aplikovaných na povrch tela. Priamo alebo reflexne ovplyvňuje hlavne svaly, šľachy a kĺbové púzdra. Jej účinok sa zvyšuje kombinovaním s inými procedúrami.

Reflexná masáž

Reflexná masáž využíva manuálny liečebný zásah na povrchu tela, v miestach druhotných zmien, reflexne vyovalných ochorení na koži, v podkožnom tkanive, na fascii, vo svale a na okostici. Je to súbor presne zoradených masážnych hmatov. Uvoľňuje reflexné zmeny vyvolané porušenou funkciou chrbtice a priaznivo ovplyvňuje činnosť vnútorných orgánov. Len na základe odporúčenia od lekára.

Lymfodrenážna masáž

Lymfodrenážna masáž predstavuje špeciálny typ masáže, ktorá sa indikuje najmä pri lymfedémoch spôsobených poruchou činnosti lymfatického systému. Cieľom je prečistenie a rozprúdenie lymfatického systému v tele. Je vhodná ako: prevencia lymfedémov nádorových ochorení, na odstránenie únavy, bolesti hlavy a migrény, prevencia staroby, vrások a celulitídy (tvorí základ pre jej ošetrenie). Odporúča sa i na zvýšenie imunity. Vykonáva sa malým tlakom bez použitia oleja či emulzie a hmaty majú kruhový charakter. Len na základe odporúčenia od lekára.

Mäkké techniky a postizometrická relaxácia

Mäkké techniky predstavujú formu masáže, cieľom je uvoľnenie kože a podkožia, vyhľadávanie a odstraňovanie bolestivých bodov vo svaloch.

Prilohy:

 

Galéria