Centrum zdravia »
Otvorené
07:00 - 20:00
Napíšte nám
objednavanie@snop.sk

Predpôrodná a pôrodná starostlivosť

Počas tehotenstva nastávajú v našom tele zmeny, ktoré majú vplyv na všetky orgánové sústavy. Telo sa tak musí vysporiadať s nárokmi vyvíjajúceho sa plodu. Tieto zmeny sa normalizujú niekoľko mesiacov od pôrodu. Preto je predpôrodná ale aj popôrodná starostlivosť taká dôležitá.

Predpôrodná starostlivosť

V našej nemocnici predpôrodná starostlivosť zahŕňa možnosť cvičenia v skupine alebo individuálnu starostlivosť.
Ak vás trápi nejaký problém odporúčame zvoliť individuálne cvičenie s našim fyzioterapeutom, pretože v danom prípade bude potrebné zvoliť niektorú z manuálnych techník, mäkkých techník, tehotenských masaži, či špeciálne nastavenie cvikov potrebných na odstránenie daného problému.
V skupinových cvičeniach sa všeobecne zameriavame na riešenie alebo ovplyvňovanie tých zmien, ku ktorým v tehotenstve dochádza.

Čo môžem očakávať od cvičenia?

Základom týchto cvičení je vnímanie tela a bábätka, nácvik dýchania, zapájanie stredu tela = core, tréning svalov panvového dna, ďalej cviky na stabilitu panvu, uvoľňovacie a automobilizačné cvičenia, cviky na zlepšenie sily, stability a kondície a nezabúdame tiež na polohovanie a relaxáciu. Cvičenie robí zaujímavým využitie rôznych pomôcok ako je theraband, overball, veľmi obľúbenou je fitlopta,
činky, ktoré máme v našej telocvični k dispozícií.

Popôrodná starostlivosť

Samotný pôrod, či už prirodzený, alebo takzvaný cisársky rez, je pre ženské telo obrovskou záťažou. Jednou z možností, aby sa mamičky čo najskôr vrátili ,,do formy“ a aby sa nevyskytli žiadne zdravotné komplikácie, je aj popôrodná rehabilitácia.

V našej nemocnici sa zameriavame predovšetkým na riešenie diastázy pripadne ošetrenie jazvy po cisárskom reze.