Centrum zdravia »
Otvorené
07:00 - 20:00
Napíšte nám
objednavanie@snop.sk

Obezita

Objednajte sa
Obezita je problém, ktorý trápi čoraz viac ľudí. Je to chronické civilizačné ochorenie, ktoré nie je problémom len kozmetickým ale najmä zdravotným.

Čo sa deje s pohybovým aparátom?

Okrem vyššie spomínaných problémov majú títo pacienti padnutú klenbu, inak známe „ploché nohy“, kolená vbočené do vnútra, čo je zapríčinené zlou aktiváciou svalstva v oblasti bedrových kĺbov a krížovej oblasti. Takéto postavenie dolných končatín a nesprávne svalové zaťaženie, má za následok blokády v oblasti panvy, krížovej a driekovej oblasti. Okrem zlého postavenia dolných končatín a bolesti krížov je prítomná aj oslabená brušná stena, kedy vzniká diastáza, či v horšom prípade aj hernia platničky.

Ako na ňu?

Prvým predpokladom k úspechu je motivácia. Je to kombinácia rôznych faktorov, ako napríklad úprava životosprávy, nastavenie správneho jedálnička či správneho fyzioterapeutického plánu, kedy treba do cvičenia zaradiť aerobnú aj anaerobnú zložku. Treba začať zľahka a postupne pridávať. Netreba však zabúdať na pravidelnosť. Veľa ľudí sa dostane do fázy depresie, kedy si myslia, že zlyhali. Vhodnú fyzioterapiu je dobré skombinovať aj s psychoterapiou.

Úlohou fyzioterapeuta je naučiť pacienta správnym stereotypom, aby si pacient cvičením neublížil či neuškodil. Dôležité je naučiť pacienta správne využívať svoje telo. Využívame pri tom kombináciu rôznych terapeutických metodík s ľahkými kondičným cvičeniami. V tejto fáze individuálneho prístupu sa zameriavame na správnu techniku pri vykonávaní cvičení.

Následne začíname so športovými aktivitami, kedy treba začať postupne, nakoľko telo človeka nie je pripravené na nárazový pohyb. Vhodná je rýchla chôdza, bežkovanie, plávanie resp. aquaaerobik alebo nordic walking, kedy zapájame súčasne ruky aj nohy. V našej nemocnici ponúkame taktiež Redukčný kurz, ktorý slúži hlavne na redukciu váhy.

Objednajte sa

Cvičenie/rekondícia:
Meno a priezvisko:
Telefonický kontakt:
Emailová adresa:
Preferovaný deň a čas:
Poznámka:
Akcie a novinky nemocnice:
Darujme si pomoc: