Centrum zdravia »
Otvorené
07:00 - 20:00
Napíšte nám
objednavanie@snop.sk

Sedavé zamestnanie

Objednajte sa
Ochorenia pohybového aparátu sú spojené s bolesťami chrbta, najčastejšie spôsobené práve nesprávnym životným štýlom a sedavým zamestnaním.
Mali by sme sa naučiť ako správne sedieť a poznať kompenzačné cviky, ktoré nám pomôžu, aby sme sa správali k nášmu telu a chrbtici zodpovedne.

Prečo vzniká bolesť chrbta pri sedavom zamestnaní?

Vedeli ste, že až 60% času počas dňa trávime sedením? Sedavý spôsob života má za následok ochabovanie najmä hlbokého svalstva. Ľudia majú problém sedieť vzpriamene, lebo to vyžaduje príliš veľkú dávku sústredenosti. Preto majú tendenciu skĺznuť do pre nich pohodlnej polohy, t.j. guľatý chrbát s predsunutou hlavou a ramenami. Práve dlhodobé a nerovnomerné zaťaženie chrbtice, stres, nadváha, nedostatok pohybu vedú k poruche opornej funkcie a stuhnutosti svalov.

Ako bolestiam zo sedavého zamestnania predchádzať?

Základom je pravidelný pohyb každý deň minimálne 20 minút. Počas práce si treba pridať pravidelnejšie prestávky, kedy sa postavíme a urobíme niekoľko krokov. Aby sme predišli dlhodobému jednotvárnemu sedeniu môžeme pridať sedenie na fit lopte alebo na nestabilných podložkách, zároveň si môžeme upraviť pracovisko tak aby sme sedeli priamo pred monitorom a mali ho vo výške očí. Taktiež je potrebná úprava životosprávy, držania tela a stereotypov s čím Vám radi pri individuálnej fyzioterapii  pomôžeme. Naučíme Vás cvičiť špecializované cviky na precvičenie chrbtice, akým je napríklad SM systém. Pacient si môžu u nás vybrať individuálne alebo skupinové cvičenia.

Objednajte sa

Cvičenie/rekondícia:
Meno a priezvisko:
Telefonický kontakt:
Emailová adresa:
Preferovaný deň a čas:
Poznámka:
Akcie a novinky nemocnice:
Darujme si pomoc: