Centrum zdravia »
Otvorené
07:00 - 20:00
Napíšte nám
objednavanie@snop.sk

Operácie chrbtice

Objednajte sa
Trápi Vás bolesť chrbtice v spánku alebo pri aktívnom pohybe? Bolí Vás chrbát už pri kratšom sedení alebo státí? Cítite tŕpnutie nôh? Tieto otázky končia niekedy jedinou odpoveďou, a tou je operácia. Operácie chrbtice majú rôzne dôvody. Môže ísť napríklad o hernie, skoliózy alebo iné problémy spojené s chrbticou.

Účinná rehabilitácia začína už vo Vás!

Nevyhnutným predpokladom k úspešne zvládnutej terapie, ste práve VY sami a Vaša motivácia. Dostatočnou motiváciou by mala byť strata bolesti a návrat k bežným aktivitám. U nás v ŠNOP-e ponúkame širokú škálu rôznych druhov cvičení. V našej práci využívame terapie ako SM-systém, DNS terapiu, Klappovo lezenie, Spiral dynamik a mnohé ďalšie. V prvých fázach začíname s úpravou stereotypu dýchania a pokračujeme s reedukáciou bežných denných činností, aby boli pre našu chrbticu čo najefektívnejšie. V ďaľších fázach pridávame náročnosť, či už počtom opakovaní, zmenou polôh, využitím pomôckou alebo skombinovaním všetkých troch zložiek.

Operácia neznamená koniec!

Veľa ľudí si myslí, že po operácii platničky alebo skoliózy im skončil život, v súvislosti s pohybom. Na pohyb treba ísť postupne pod dohľadom fyzioterapeuta. Od prvej chvíle v nemocnici Vás fyzioterapeut naučí ako správne vstať z postele, umývať si zuby, či správne zdvíhať bremená. Naučíte sa správne dýchať, čo je tiež jeden z dôležitých aspektov ako si pomôcť keď na Vás príde bolesť. Postupne sa naučíte zapájať hlboký stabilizačný systém, ktorý zohráva dôležitú úlohu v celej rehabilitácii. Po prepustení z nemocnice je dôležité neprestať ale pokračovať v ambulantnej liečbe a samozrejme aj doma.

Objednajte sa

Cvičenie/rekondícia:
Meno a priezvisko:
Telefonický kontakt:
Emailová adresa:
Preferovaný deň a čas:
Poznámka:
Akcie a novinky nemocnice:
Darujme si pomoc: