Partner pre Váš pohybový aparát

Pomôže mi tehotenské cvičenie v telocvični?

Ste tehotná? Nebojte sa cvičiť! To, že by ste sa počas tehotenstva nemali hýbať, je lekármi vyvrátený mýtus. Vedeli ste napríklad o tom, že zdravie bábätka formujete už v priebehu Vášho tehotenstva? Tehotenskými cvičeniami zlepšujete zdravie srdca Vášho dieťatka, ako aj celý jeho kardiovaskulárny systém. Byť aktívnou budúcou mamičkou nie je pozitívne len pre Vaše zdravie, ale aj pre zdravie stvorenia, ktoré nosíte pod srdcom – dávate mu tak do vienka zdravie.

Čo sa týka cvičenia v tehotenstve, je dôležité poradiť sa s gynekológom o vhodnosti cvičenia na základe Vášho zdravotného stavu. V prípade rizikového tehotenstva pre Vás nebude zrejme vhodné žiadne cvičenie. Ak Vám však k cvičeniu nič nebráni, netreba zlenivieť len pod zámienkou, že robíte pre seba a svoje dieťatko to najlepšie. Po pôrode môže byť žena totiž oslabená, trápi ju únik moču alebo nabraté kilá. Týmto problémom však možno predísť.

Tehotenské cvičenia v telocvični sú prispôsobené Vášmu stavu, sú jemnejšie. Ide o nenáročné cviky, ktoré sú dobrou prevenciou pred vznikom kŕčových žíl a plochých nôh. Cvičenia sú zamerané na zvládnutie zmeny ťažiska a uvoľňovanie najviac zaťažovaných kĺbov. Cviky na fit loptách sú orientované na brušné svaly, svaly na nohách, chodidlách, prsné svaly, ale predovšetkým na svaly panvového dna, aby ste dobre a rýchlo dokázali vytlačiť bábätko počas pôrodu. Popritom cvičenia na báze jogy pozitívne vplývajú na Vašu psychickú kondíciu, znižujú tehotenské bolesti a uľavujú aj od bolesti krížov a chrbtice.

My Vám ponúkame tehotenské cvičenia priamo v našej nemocnici vedené kvalifikovanými fyzioterapeutmi.
 
Cvičenia a kurzy