Partner pre Váš pohybový aparát

Redcord

Redcord je nórsky koncept, ktorý sa zaoberá liečbou pohybového systému ( Neurac), ale slúži aj na prevenciu (Activ) alebo ako doplnok tréningového plánu športovcov a športových tímov( Sport).  Tento závesný systém je zložený z  pevných alebo prídavných elastických lán.  Cvičenie prebieha v odľahčení  tela ( tzv. cvičenie vlastnou váhou) v uzavretých ale aj v otvorených reťazcoch. Výhodou je možnosť individuálne prispôsobiť zaťaženie každému pacientovi, presne a postupne dávkovať záťaž.

Neurac- koncept založený na individuálnej diagnostike každého pacienta. Liečebná metóda zameriavajúca sa na znovuobnovenie normálnych funkčných pohybových vzorcov tým, že používa vysokú úroveň neuromuskulárnej stimulácie.


Snahou fyzioterapeuta je nájsť tzv. ,,slabý článokʼʼ  a jeho odstránenie. Redcord je možné využiť skoro pri všetkých funkčných poruchách- ochoreniach chrbtice, kĺbov, pooperačných stavoch atď. Cieľom je zníženie bolesti, obnova svalovej funkcie, zvýšenie rozsahu kĺbov a dynamická stabilizácia kĺbov. Terapia prebieha vstupným vyšetrením, následnou terapiou po dohode s fyzioterapeutom a výstupné vyšetrenie.


Activ – pacienti, ktorý chcú pokračovať ďalej cvičiť využívajú tento koncept, ale aj klienti, ktorý si chcú zvýšiť svalovú silu, kondíciu,  a tí, ktorí radi cvičia vlastným telom. Klienti nemusia absolvovať Neurac test. Cvičí sa individuálne alebo v skupinke pod dohľadom fyzioterapeuta. Cieľom je komplexne precvičiť celé telo.

Autor: Bc. Peter Kostovčík 

 
Cvičenia a kurzy