Partner pre Váš pohybový aparát

Mali by sme s naším dieťatkom absolvovať kurz detského plávania?

Plávanie pre deti nie je plávaním v pravom zmysle slova. Cieľom dojčenského plávania je, aby si detičky zvykli na vodu, nepodľahli panike, až sa ponoria, tešili sa do nej a zároveň aj pred ňou získali rešpekt. Učíme ich základným plaveckým polohám, ktoré sú dôležité pre neskoršie, už skutočné plávanie.

Po zdravotnej stránke sú kurzy plávania odporúčané aj detskými lekármi. Plávať môžu aj deti s postihnutím (napr. hypermobilné detičky). Vedeli ste, že plávanie podporuje psychomotorický rozvoj dieťaťa? Čo sa týka fyzickej stránky, pobyt v bazéne priaznivo pôsobí na posilnenie, premasírovanie a spevnenie detského svalstva, správne držanie tela, zlepšuje krvný obeh dieťatka, vďaka práci s dychom mu zvyšuje kapacitu pľúc a tým aj kondíciu. Otužovanie vo vode a následný pobyt v saune pozitívne vplývajú na imunitný systém bábätiek a deti sú tak odolnejšie voči chorobám.

Plávanie v bazéne
podporuje aj duševný vývin detí. Vďaka riekankám a pesničkám učíme detičky prežívať príjemné a rytmické zvuky. Za prítomnosti ďalších bábätiek sa u dieťaťa rozvíja aj sociálne správanie v detskom kolektíve.

Naše kurzy plávania sú vedené hravou formou – deti k ničomu nenútime. Snažíme sa docieliť, aby mali z činností vo vode radosť a aby sa do nej radi vracali. Okrem hry a zábavy je pre nás prvoradá hlavne bezpečnosť Vášho dieťatka, na ktorú dozerajú naši špeciálne školení cvičitelia – kvalifikovaní fyzioterapeuti.
 
Cvičenia a kurzy