Centrum zdravia »
Otvorené
07:00 - 20:00
Napíšte nám
objednavanie@snop.sk

Centrum pre pacientov po amputácii


V našej nemocnici si uvedomujeme, že amputácia končatiny je vážnym zásahom  do ďalšieho života každého pacienta a jeho rodiny. Po amputácii sa pacient ocitne v úplne novej situácii, prichádzajú problémy, ktoré si často nevie riešiť sám a potrebuje pomoc.

Naša nemocnica je Vám schopná pomôcť komplexne, pretože na jednom mieste Vám vieme ponúknúť starostlivosť lekárom, sestrou, fyzioterapeutom, masérom a ortopedickým technikom.

Prvou voľbou môže byť návšteva ambulancie, kde Vám prvotné informácie podá lekár a sestra. 

Ako sa k nám dostanete ?

Pre pacientov po amputácii máme vyhradené ordinačné hodiny v ortopedicko - protetickej ambulancii v piatok od 8,00 do 12,00 hod. V prípade potreby sa dá dohodnúť aj iný deň (termín je potrebné dohodnúť vopred).
Pred prvou návštevou je potrebné si dohodnúť termín vopred na telefónnom čísle 02/50 116 218. Volať môžete každý pracovný deň v čase od 12,30 do 15,00 hod. alebo poslať e-mail na objednavanie@snop.sk.
Termín každej ďalšej návštevy je potrebné mať vopred dohodnutý v ambulancii.

Ambulancia

 

 

Galéria

Špecializované centrá

Ohlasy klientov

Chcem sa veľmi pekne poďakovať

Chcem sa veľmi poďakovať ambulancii pre amputovaných pacientov za profesionálny prístup. Zvlášť pani Mgr.Editke Štefánikovej,za veľmi odbornú pomoc,v oblasti starostlivosti o postihnutú končatinu.

D.P.

Touto cestou sa chcem poďakovať

Dobrý deň, volám sa M. R. a chcem toutou cestou poďakovať p. Mgr. Edite Štefánikovej zo zariadenia SNOP v Bratislave. P. Mgr. bola veľmi milá už pri našej prvej komunikácii a potom následne, keď sme sa stretli u nej v ordinácii, kde nám veľmi fundovane predviedla konkrétnu starostlivosť a cvičenia po amputácii dolnej končatiny. Následne nám pomohla vybaviť aj ostatné náležitosti, potrebné ku zostrojeniu protézy. Kiež by bolo takýchto láskavých ľudí, ako bola p. Mgr. Edita na svete viac. Ešte raz jej veľmi pekne za všetko ďakujeme aj touto cestou. manželia R.

Chceme sa poďakovať pani Mgr. Štefánikovej

dobry den, chceme sa podakovat pani mgr. stefanikovej za vysoko odborny a ludsky pristup. boli sme pozitivne prekvapeni ustretovym a milym jednanim. manzela (cerstvo po amputacii) tato psychicka podpora a pochopenie povzbudili do dalsich tazkych dni. pani stefanikova takto aspon na chvilu nahradila chybajucu odbornu psychologicku podporu. takyto pristup pomoze urcite kazdemu pacientovi – bez ohladu na problem, vek ci zivotnu situaciu. odborna kompetencia pani stefanikovej, mojho manzela povzbudila, ze je v dobrych a kompetentnych rukach a ze sa hlada vychodisko a najde riesenie. odborne informacie, ktore sme pri pohovore dostali, potrebujeme uz teraz uplatnit, aby sme sa neskor vyhli problemom alebo neriesitelnym situaciam, sposobenymi neznalostou tohto nam noveho stavu alebo neumyselnym zanedbanim nam neznameho problemu. pani stefanikova nas pripravila na dalsie situacie, ktore nas este cakaju a dala nam konkretne prakticke rady a ukazky postupov, ktore treba uz teraz aplikovat, aby liecba prebiehala uspesne. DAKUJEME!

A.B.

Už niekoľko týždňov mám to potešenie stretávať sa Vašimi kolegami

Už niekoľko týždňov mám to potešenie stretávať sa Vašimi kolegami a aj s Vami osobne v ŠNOP a neustále nadobúdam intenzívnejší pocit o ktorý sa chcem podeliť.

Najprv musím povedať, že z duše neznášam nemocnice a pobyt v nich vyvoláva vo mne psychickú traumu. Žiaľ, musel som to absolvovať vo viacerých nemocniciach na Slovensku a všade som mal pocit čiarového kódu. Zaniklo tam, že aj paciet je človek a nie len bezmocné číslo, ktoré stále niečím otravuje. Nie som kompetentný súdiť ale, myslím si, že aj toto je jedna z príčin môjho súčasného stavu.

V podobnom rozpoložení som sa vybral do ŠNOP. Prvý kontakt so setričkami a najmä lekárkou, ktorá ma prijímala, sa mi javil ako zázrak. Zrazu som vôbec nemal pocit že svojimi otázkami (často naivnými) niekoho otravujem v jeho práci. Prvý balzam na dušu.

Zvlášť sa chcem poďakovať sestričkám, ktoré sa starajú o sanitárne práce. Pri mojom fyzickom obmedzení som bol na nich odkázaný. Druhý balzam na dušu.

Takto by som mohol pokračovať ďalej ale nechcem z toho robiť román. Celý tím na lôžkovom oddelení – a tiež každý s kým som mal v ŠNOP to potešenie sa stretnúť -  môže slúžiť ako benchmarking slovenského zdravorníctva.

Keď už hovorím o balzame na dušu musím spomenúť aj partiu z rehabilitácie. Už počas pobytu na lôžkovom oddelení, ako aj teraz keď pokračujem ambulantne, sú mojim veľkým zdrojom nádeje. Človek v situácii keď si myslí, že život už nemá zmysel nemôže dostať viac.

Takže aj keď z duše neznášam nemocnice, ŠNOP je jediná kde sa rád vrátim. Pre ten balzam na dušu.


Ďakujem

K. H.

Už v priebehu prvých dní hospitalizácie mi na ŠNOP dokázali vyhotoviť skvelú protézu, ktorá je spoľahlivá, plne funkčná a hneď som na nej začal chodiť a cvičiť

V auguste 2014 som po prekonaní osteomyelitídy a niekoľkomesačných pobytoch v nemocniciach musel podstúpiť amputáciu pravej nohy nad kolenom.

Po rekonvalescencii som na odporúčanie ošetrujúceho chirurga oslovil istú protetickú firmu v Bratislave so žiadosťou o vyhotovenie protézy. Táto firma mi vyhotovila navykaciu protézu a následne aj prvú definitívnu protézu. S protézou som však vôbec nemohol chodiť- nesedela na nohe, otáčala sa pri chôdzi, bola neovládateľná. S odstupom čase som presvedčený, že protéza bola vyhotovená úplne neodborne !  Protetik predmetnej firmy  niekoľkokrát protézu upravoval rôznymi „ amatérskymi zásahmi“ –lepením, použitím suchého zipsu, vymieňaním zámku... nič však nepomohlo, protéza sa pri chôdzi stále otáčala, nedosadala, pri chôdzi som mal pocit neistoty a strachu z pádu.  Miesto nácviku chôdze som pol roka strávil na vozíčku a niekoľkokrát som reklamoval protézu, ktorá bola stále úplne nefunkčná!  Protetická firma síce reklamácie uznávala, ale jej pracovníci jednoducho neboli odborne spôsobilí a nedokázali vyhotoviť použiteľnú, funkčnú protézu.

Vzhľadom na tieto veľmi zlé skúsenosti som sa nakoniec rozhodol hľadať pomoc v ŠNOP na Záhradníckej ulici v Bratislave.

Po precíznom ortopedickom vyšetrení s citlivým, ľudským prístupom ma objednali na týždňovú hospitalizáciu vo februári 2016. Ako architekt som bol veľmi príjemne prekvapený prostredím nemocnice, jeho útulným a funkčným interiérom izieb a prevádzkových priestorov, ktorý priaznivo ovplyvňuje pohodu pacientov.

V priebehu svojho pobytu som mal možnosť posúdiť odbornú starostlivosť lekárov, fyzioterapeutov a protetikov, ktorá je na vysokej odbornej úrovni , najmä v  porovnaní s protetickou firmou, s ktorou som mal predchádzajúcu zlú skúsenosť.

Už v priebehu prvých dní hospitalizácie mi na ŠNOP dokázali vyhotoviť skvelú protézu, ktorá je spoľahlivá, plne funkčná a hneď som na nej začal chodiť a cvičiť. Fyzioterapeutická starostlivosť je zabezpečená kvalifikovaným personálom na nadštandardnej úrovni, s výborným priestorovým a technickým vybavením / telocvičňa, bazén/.  Výhodou je, že pacient môže pokračovať v rehabilitáciach i ambulantne. Výnimočná skupina zamestnancov sú protetici, ktorí svojou vysokou odbornosťou a zručnosťou pri výrobe protéz, korzetov a iných pomôcok umožňujú pacientom plnohodnotný návrat do života. Pri zhotovovaní protéz uplatňujú najmodernejšie technické postupy a materiály, pracujú precízne a vysoko odborne. K pacientom pristupujú s veľkou citlivosťou, akceptujú ich špecifické potreby.

Komplexná starostlivosť o pacientov je koordinovaná kompetentným, vysoko odborným vedením nemocnice a celým tímom skvelých špecializovaných lekárov.

V apríli 2016 som absolvoval ďalší týždenný rehabilitačný pobyt, na ktorom som s pomocou lekárov a fyzioterapeutov precvičoval chôdzu, absolvoval som rôzne cvičenia s použitím rehabilitačných pomôcok a dostal  som tak možnosť znova zlepšiť svoj zdravotný stav a schopnosť chôdze s protézou.

ŠNOP je nemocnica  špecializovaná  na ortopedické problémy, ktorá sa jednoznačne vymyká spomedzi tzv. štandardných nemocníc svojím skvelým odborným a zároveň veľmi ľudským prístupom k pacientom, vynikajúcimi odborníkmi - lekármi, protetikmi, fyzioterapeutmi , svojím výborným manažmentom a ústretovosťou k pacientom.

Na ŠNOP som prišiel sediac na vozíku a odchádzal som po týždni chôdzou s francúzskymi barlami !

Ďakujem za novú šancu vo svojom živote celému vedeniu nemocnice, skvelým lekárom, fyzioterapeutom, protetikom a ostatnému personálu !

A.S.
Ďaľšie ohlasy