Partner pre Váš pohybový aparát

V. turnus 5.8.-9.8.2019

1.deň
Pondelok 

Naše prvé poobedie začalo krátkym privítaním a predstavením kolektívu, ktoré viedla pani námestíčka PhDr. Silvia Kovaľová, PhD. Hneď po jej odchode sa deti rozdelili či už k bazénu, na cvičenie alebo na hranie. Najskôr sme sa zoznámili a povedali čo nás baví. Následne sme hrali rôzne hry ako je mestečko Palermo s mladšími deťmi, staršie deti hrali hru „čelenka“ – kde si navzájom napísali do telefónu nejakú známu osobu, a museli hádať kto sú. Keď sa vrátili deti z bazéna a z cvičenia, niektoré išli oddychovať a s ostatnými sme zase hrali rôzne hry po skupinách – Faraón; pexeso; meno, mesto, zviera, vec; najviac ich bavilo mestečko Palermo, a niektoré skladali puzzle. Záver dňa sme ukončili dohodnutím sa na aktivitách, ktoré by chceli robiť ďalší deň.

2. deň
Utorok 

Na začiatku poobedia si deti mali možnosť vybrať či pôjdu do bazéna, cvičiť alebo sa ostanú hrať. Tie deti, ktoré si vybrali bazén, mali o zábavu postarané. Najskôr hrali vodné pólo, potom sa mali udržať na podložke, aby z nej nespadli. Deti, ktoré ostali hore klasicky buď oddychovali alebo sa zapojili do hier. Najskôr sa hral „žmurkajúci vrah“, ktorí deti veľmi bavil a pridali sa aj staršie dievčatá, ktoré dovtedy zabávala hra „čelenky“. Neskôr sme prešli na hru Slepá baba podľa čísiel, ktorá tiež mala úspech a celkom sme sa nasmiali. Ďalej sme sa zabávali pri kartách, pexese, pletení náramkov. Koniec dňa sme úspešne ukončili hrou mestečko Palermo.

3. deň
Streda 

Začali sme hrou „znamenia“, pri ktorej sme sa všetci zabavili a zúčastnilo sa jej doteraz najviac detí. Potom išla časť detí do bazéna, kde pokračovali vo vodnom póle už aj s animátorom Dávidom. Nakoľko nás hore ostalo menej, ktorí sa chceli zúčastniť nejakých hier, staršie dievčatá mali debatný krúžok, pri ktorom sme počúvali pesničky a s mladšími chlapcami sme hrali karty. Keď sa vrátili deti s bazéna, chceli pokračovať v hre „znamenia“. Potom sme prešli na hru Pravda/Lož, ktorá mala tiež úspech. Medzitým mladšie dievčatá hrali na izbe kartovú hru Uno. Na záver dňa sme si zahrali kartovú hru „Kent“ a potom „Faraón“. Taktiež nemohlo chýbať ani pexeso.

4. deň
Štvrtok 

Dnes sme začali deň hrou „znamenia,“ ktorej sa zúčastnili aj tie deti, ktoré sa cez týždeň zapojiť nechceli. Potom deti išli znova do bazéna, kde sa vyšantili. Po návrate sme si obkreslili ruky, aby sme mohli vyhotoviť ďakovný plagát. Ďalšou hrou, ktorou sme sa zabávali bola Pravda/Lož, ktorá síce netrvala dlho, ale aj sme si povedali nejaké zábavné zážitky, ktoré sa nám stali. Ku záveru dňa sa vytiahli karty, ktoré zabávali všetkých – či už hra UNO alebo Faraón.

5. deň
Piatok
Posledné popoludnie bolo skôr na výbere detí. Najskôr sme hrali hru „kompót,“ po ktorej nasledovali obľúbené „znamenia.“ Pár detí odišlo do bazéna, kde mali voľný program. Keď sa vrátili, napísali nám pekné priania. Potom to už bolo len o kartách či už Uno, Faraón alebo Kent. Nakoniec sme si ešte posledný krát zahrali spolu hru „žmurkajúci vrah“ a „znamenia.“
 

Galéria