Centrum zdravia »
Otvorené
07:00 - 20:00
Napíšte nám
objednavanie@snop.sk

Počuli ste už o tehotenskom aquaerobiku?

Chcete zostať fit aj počas tehotenstva? Trápia Vás bolesti krížov? Nie ste si však istá, či je pre Vás tehotenské cvičenie vhodné?

Je vedecky dokázané, že tehotenské cvičenia pozitívne vplývajú nielen na budúcu mamičku, ale aj na jej plod. Vedeli ste, že ženy, ktoré chodievali počas tehotenstva cvičiť, boli po pôrode skôr zotavené? Tým, že mali viac energie, boli plne pripravené venovať sa svojmu bábätku. Potešte tak seba i svoje bábätko príjemným pohybom vo vode.

Tehotenský aguaerobik je zameraný na posilňovanie svalových skupín a srdcovo-cievneho systému, cvičenie podporuje dýchanie, masíruje lymfatický systém aj svalstvo a je vynikajúce aj na problémy s opuchmi nôh. Cviky aquaerobiku pre tehotné sú zostavené tak, aby sa eliminovalo riziko nárazu do bruška. Tiež sú vynechané klasické aquaerobikové skákavé a rotačné cviky, ktoré by mohli byť pre tehotnú ženu nebezpečné.

Pobyt v bazéne je pre tehotnú ženu priaznivý, keďže má o niekoľko kilogramov navyše a voda prirodzene nadnáša, šetrí jej kĺby i chrbticu pred nadmernou záťažou a má blahodarné aj relaxačné účinky na psychiku ženy. V konečnom dôsledku je cvičenie veľmi príjemné aj pre bábätko, lebo jeho mamička je v rovnakom prostredí, ako dieťatko v brušku. Pokiaľ chcete vyskúšať tehotenské cvičenie, ponúkame Vám ho pod vedením profesionálnych fyzioterapeutov.

Odporúčame

    Aquaaerobik

    Hydrokinezioterapia Aquaaerobik je aeróbne cvičenie vo vode pri hudbe. Princípom je odľahčenie vyvolané ... ..., pritom ...

Témy

 

Cvičenia a kurzy